Fajčenie fajky je rituál

Fajčenie fajky či takzvané bafkanie je rituál, ktorý je rozšírený po celom svete už dlhé roky. Napriek tomu fajku obľubuje stále málo Slovákov. Aké fajky vlastne poznáme? A sú pre vás vôbec vhodné? Na túto tému sa názory fajčiarov stále rozchádzajú.

Nie sú fajky ako fajky

Na dnešnom trhu nájdete fajky od výmyslu sveta. Staré zahnuté klasiky až po moderné a nablýskané fajky. Viete, ako spoznáte dobrú fajku? Skúsení harcovníci hovoria, že dobrá fajka nesmie byť príliš horúca. Ak sú vaše fajky pri fajčení tabaku príliš horúce, vzniká tak množstvo kondenzátu – fajka sa priškvarí a dym horí doslova na jazyku. Preto kvalitná fajka si zachováva svoju priemernú teplotu. Ani moc horúca, ani studená. Ako sa hovorí: fajčite vždy z ruky. Vychutnávajte pocit a uvoľnite svoje myšlienky. Práve v tom je skrytý rituál fajčenia fajky.

Pre mladých aj starých

Vodné fajky sú ideálnym príkladom toho, že posedenie pri dobrej fajke ocenia ako mladí, tak aj starí. Vodná fajka dnes nie je ničím špeciálnym. Predáva sa v špecializovaných obchodoch a nájdete ju v nejednom bare rozpálenú na stole. Príjemný voňavý a chutný tabak okolo ktorého sa stretne partia pozitívne nabitých ľudí. Vodné fajky nie sú pre stresujúce situácie. Tieto fajky sú ideálne na posed v kruhu priateľov, kde debata nie a nie skončiť. Či už v horskej chate alebo v lete na opekačke.

Dobrá tabatierka je dnes potrebný štýl

So zmenou zákona pribudli na cigaretové krabičky nepríjemné obrázky ľudí so zdravotnými problémami. Ľudia si uvedomili, že takéto obrázky sa na stôl v kaviarni vôbec nehodia. Preto taká dobrá tabatierka potešila nejedného fajčiara. Výhodou tabatierok je, že ich kúpite v ľubovoľnej farebnej kombinácii. Nájdete ju s logom, pekným obrázkom či motivačným nápisom. Tabatierka dnes nie je niečím nepríjemným, práve naopak. Nekrčíme ničiaci sa papier, nemusíme sa báť, že nám spadne obal na zem a roztrúsia sa nám cigarety po zemi. Vkusné tabatierky navyše môžete striedať podľa toho, čo máte na sebe oblečené.